ZÁKLADNÍ STUDIJNÍ PROGRAM

(projekty se mohou drobně lišit ve své náplni)

Počítačový kurz

Neakreditovaný kurz základů práce s PC. Obsahuje například tato témata:

  • internet a email
  • online aplikace
  • sociální sítě a bezpečnost
  • užitečné programy používané ve firmách
  • kancelářské programy

Kurz rozšiřuje možnosti pracovního uplatnění. Má stejný obsah jako rekvalifikace, proto je možné po domluvě získat i osvědčení o rekvalifikaci – více u koordinátorky projektu.

Virtuální firma

V tomto kurzu získáte hlavně praktické počítačové a komunikační dovednosti, které se Vám budou hodit v každém zaměstnání.

Ve skupinkách si založíte svou Virtuální firmu a pod vedením lektora pro ni v průběhu celého kurzu připravujete např.:

  • vzorové dokumenty v MS Word,
  • ceník produktů a databázi klientů v MS Excel,
  • firemní propagační materiály – vizitky, letáky, kalendář, pozvánky, apod. v MS Publisher a dalších aplikacích,
  • www stránky firmy,
  • prezentaci v MS PowerPoint a další.

S programy se učíte na praktických příkladech a v lekcích zaměřených na komunikační dovednosti se naučíte i efektivně a nenásilně komunikovat, zlepšíte své prezentační dovednosti, komunikaci ve skupině, zjistíte, jak se bránit manipulaci, jak pracovat s námitkami, jak řídit stres, nebo jak řešit konflikty.

Víkendové workshopy

Dva víkendy během účasti v kurzu se uskuteční mimo klasické výukové prostory. Jeden víkend v začátku a druhý po skončení virtuální firmy nabídnou témata o komunikaci, pracovních stylech, týmových rolích nebo stres managementu. Tyto víkendy jsou silným zážitkem a zdrojem mnoha užitečných dovedností a zkušeností nejen pro pracovní, ale hlavně osobní život.

Pracovně motivační analýza

Pracovně motivační analýza je osobnostní/profesní test zaměřující se na vhodné potenciální pracovní uplatnění. Podívejte se s odborníkem na své schopnosti, vlastnosti, dovednosti a zdroje motivace s ohledem na osobní, společenské i pracovní uplatnění. Při individuálním setkání psycholog vyhodnotí výsledky testů a doporučí Vám, co s novými poznatky dále smysluplně dělat.

Orientace na trhu práce

Orientace na trhu práce je zaměřena na vyhledávání práce, pracovní pohovor a přípravu životopisu ve 4 lekcích. Můžete si vyzkoušet pracovní pohovor nanečisto a dostanete zpětnou vazbu na Váš životopis od lektorky se zkušenostmi z personální agentury.

INDIVIDUÁLNÍ PODPORA NAVAZUJÍCÍ NA ZÁKLADNÍ PROGRAM

Školení pro společenské/pracovní uplatnění

Až 50 z Vás získá neakreditovaný kurz nebo školení ve vazbě na své potenciální společenské nebo pracovní zaměření.  Vybrat si můžete sami. Dopředu se domluvíme, co a v jakém finančním rozsahu chcete studovat, a my z projektu daný kurz uhradíme.

Koučink

Koučink je v současné době velmi vyhledávaná a zároveň osvědčená metoda rozvoje osobního potenciálu člověka v kontextu jeho individuálního životního systému a situace. Pomáhá objevit a plně využít jeho vnitřních zdrojů, zbavit strachů, motivovat k dosažení lepších výkonů a dlouhodobému udržení směru ke zvoleným cílům.

Kouč vede klienta k tomu, že sama pro sebe najde nejlepší možné řešení. Doprovází jej, poskytuje mu zpětnou vazbu. Až 50 z Vás si může vybrat koučink, který zprostředkujeme a uhradíme z projektu.

Pracovní praxe a mzdové příspěvky

Najít práci není snadné, a pokud má člověk malé děti, je to ještě obtížnější. Péče o děti s sebou obvykle nese pro zaměstnavatele určitá rizika (onemocnění dítěte, menší flexibilita zaměstnance…) a snižuje jejich ochotu rodiče zaměstnat.

Cílem pracovní praxe je pomoci Vám získat cílenou pracovní zkušenost a dát Vám možnost přesvědčit zaměstnavatlele, aby Vás zaměstnal. Podpoříme 15 – 30 z Vás mzdovým přispěvkem na dobu 3 měsíců. Mzdové příspěvky budou poskytnuty zaměstnavatelům na celou mzdu, tj. nemusí nic doplácet. Může se jednat o částečné i plné úvazky – záleží na Vašich možnostech a vzájemné domluvě.

Chci zjistit kdy a kde!     Chci se přihlásit!